06_panele_sectionPanele GreenDeco

Panele wykonane są z naturalnego mchu reniferowego (porostu islandzkiego) i chociaż jest to powszechnie używana nazwa to nasz mech pochodzi z Norwegii. W sumie to nie tak daleko 🙂 .
Mech do „życia” potrzebuje jedynie około 50% wilgotności powietrza. Co w warunkach domowych nie jest żadnym problemem, każdy to ma 🙂 . Nie potrzebuje żadnego nawadniania czy nawożenia. Nie wymaga też przycinania, (ponieważ nie rośnie).

Bez najmniejszego problemu panele z mchem można montować w pomieszczeniach, w których nie ma dostępu do naturalnego światła.
Panele GreenDeco idealnie nadają się na zielone ściany, a także do tworzenia innych form przestrzennych.

Osobiście widziałem mech już chyba na wszystkim, od podłóg przez meble dekoracje, ściany, lampy, dziwne lub mniej dziwne drobiazgi. Uogólniając, mech sprawdza się wszędzie 😉 .
Panele z mchu wykonuję są pod konkretne zamówienie. Zaleta takiego rozwiązania jest to, że dostajecie ode mnie produkt świeżutki i pachnący nowością kolorowy i miękki, który natychmiast po wyjęciu z paczki można montować tam gdzie chcecie.

Standardowo panele są wykonywane w 3 kolorach mchu:

 

 Moss Green Spring Green Grass Green
 54_moss_green  55_spring_green  79-grass-green-light

 

Paleta kolorów jest zdecydowanie bogatsza, sprzyja to kreatywności w tworzeniu ciekawych form. Jeśli dodamy do tego odrobinę wiedzy z dziedziny obróbki tworzyw sztucznych, metali i szczyptę umiejętności stolarskich. Zaczynają wychodzić całkiem ciekawe rzeczy np. nowoczesnych logotypy. Panele GreenDeco nadają się idealnie do każdego rodzaju wnętrza, czy to w formie dekoracji ściennych lub jako ciekawe uzupełnienie elementów stałej zabudowy meblowej. Doskonale spisują się, jako elementy wolnostojących mebli. Przy zastosowaniu mchu na meblach trzeba jednak powiedzieć sobie jasno. Mech, choć zakonserwowany i porządnie zamocowany do paneli, wciąż jest tylko delikatną rośliną.
Płytki mchu można przycinać w dowolne kształty, dzięki czemu jedynym ograniczeniem dla efektu końcowego jest wyobraźnia.

 

Standardowych rozmiarów panele możecie zamówić w sklepie Internetowym sklep_online