Panele z mchu

06_panele_sectionPanele GreenDeco

Panele wykonane są z naturalnego mchu reniferowego (porostu islandzkiego) i chociaż jest to powszechnie używana nazwa to nasz mech pochodzi z Norwegii. W sumie to nie tak daleko 🙂 .
Mech do „życia” potrzebuje jedynie około 50% wilgotności powietrza. Wytrzymuje również niższe wartości ale nie powina ona spadać poniżej 35%. Im niższa tym gorzej dla mchu. W warunkach domowych nie jest żadnym problemem, uzyskanie wilgotności powietrza na poziomie 40%. Mech nie potrzebuje żadnego nawadniania czy nawożenia. Nie wymaga też przycinania, (ponieważ nie rośnie).

Bez najmniejszego problemu panele z mchem można montować w pomieszczeniach, w których nie ma dostępu do naturalnego światła.
Panele GreenDeco idealnie nadają się na zielone ściany, a także do tworzenia innych form przestrzennych.

Osobiście widziałem mech już chyba na wszystkim, od podłóg przez meble dekoracje, ściany, lampy, dziwne lub mniej dziwne drobiazgi. Uogólniając, mech można dać wszędzie gdzie chcemy.
Panele z mchu wykonuję są pod konkretne zamówienie. Zaleta takiego rozwiązania jest to, że dostajecie ode mnie produkt świeżutki i pachnący nowością kolorowy i miękki, który natychmiast po wyjęciu z paczki można montować tam gdzie chcecie. Oczywiście zapewniamy też montaż naszych produktów.

 

Wymiary paneli:

GreenDeco 60×100 cm

GreenDeco-sm 60×50 cm

Jest oczywiście możliwość wykonania innego wymiaru po przesłaniu założeń do projektu.

Standardowo panele wykonuje w 3 kolorach mchu:

 

 Moss Green Spring Green Grass Green
 54_moss_green  55_spring_green  79-grass-green-light

 

Paleta kolorów jest zdecydowanie bogatsza, sprzyja to kreatywności w tworzeniu ciekawych form. Jeśli dodamy do tego odrobinę wiedzy z dziedziny obróbki tworzyw sztucznych, metali i szczyptę umiejętności stolarskich. Zaczynają wychodzić całkiem ciekawe rzeczy np. nowoczesnych logotypy. Panele GreenDeco nadają się idealnie do każdego rodzaju wnętrza, czy to w formie paneli ściennych lub jako dekoracja elementów stałej zabudowy meblowej. Doskonale spisują się, jako elementy wolnostojących mebli. Przy zastosowaniu mchu na meblach trzeba jednak powiedzieć sobie jasno. Mech, choć zakonserwowany i porządnie przeze mnie zamocowany do paneli, wciąż jest tylko delikatną rośliną.
Płytki mchu można przycinać w dowolne kształty, dzięki czemu jedynym ograniczeniem dla efektu końcowego jest Wasza i moja wyobraźnia.

Panele GreenDeco w biurze.

Zielone ściany, która nie wymaga pielęgnacji!*
*Poza odkurzaniem

 

Standardowych rozmiarów panele dostępne są sklepie Internetowym sklep_online