Panele z mchu

06_panele_sectionPanele GreenDeco

Panele wykonane są z naturalnego mchu reniferowego (porostu islandzkiego) i chociaż jest to powszechnie używana nazwa to nasz mech pochodzi z Norwegii. W sumie to nie tak daleko 🙂 .
Mech do „życia” potrzebuje jedynie około 50% wilgotności powietrza. Co w warunkach domowych nie jest żadnym problemem, każdy to ma 🙂 . Nie potrzebuje żadnego nawadniania czy nawożenia. Nie wymaga też przycinania, (ponieważ nie rośnie).

Bez najmniejszego problemu panele z mchem można montować w pomieszczeniach, w których nie ma dostępu do naturalnego światła.
Panele GreenDeco idealnie nadają się na zielone ściany, a także do tworzenia innych form przestrzennych.

Osobiście widziałem mech już chyba na wszystkim, od podłóg przez meble dekoracje, ściany, lampy, dziwne lub mniej dziwne drobiazgi. Uogólniając, mech sprawdza się wszędzie 😉 .
Panele z mchu wykonuję są pod konkretne zamówienie. Zaleta takiego rozwiązania jest to, że dostajecie ode mnie produkt świeżutki i pachnący nowością kolorowy i miękki, który natychmiast po wyjęciu z paczki można montować tam gdzie chcecie.

Wymiary paneli:

GreenDeco 60×100 cm

GreenDeco-sm 60×50 cm

Jest oczywiście możliwość wykonania innego wymiaru po uprzedniej konsultacji.

Standardowo panele wykonuje w 3 kolorach mchu:

 

 Moss Green Spring Green Grass Green
 54_moss_green  55_spring_green  79-grass-green-light

 

Paleta kolorów jest zdecydowanie bogatsza, sprzyja to kreatywności w tworzeniu ciekawych form. Jeśli dodamy do tego odrobinę wiedzy z dziedziny obróbki tworzyw sztucznych, metali i szczyptę umiejętności stolarskich. Zaczynają wychodzić całkiem ciekawe rzeczy np. nowoczesnych logotypy. Panele GreenDeco nadają się idealnie do każdego rodzaju wnętrza, czy to w formie paneli ściennych lub jako dekoracja elementów stałej zabudowy meblowej. Doskonale spisują się, jako elementy wolnostojących mebli. Przy zastosowaniu mchu na meblach trzeba jednak powiedzieć sobie jasno. Mech, choć zakonserwowany i porządnie przeze mnie zamocowany do paneli, wciąż jest tylko delikatną rośliną.
Płytki mchu można przycinać w dowolne kształty, dzięki czemu jedynym ograniczeniem dla efektu końcowego jest Wasza i moja wyobraźnia.

Zielone ściany, która nie wymaga pielęgnacji!*
*Poza odkurzaniem

 

Standardowych rozmiarów panele możecie kupić w sklepie Internetowym sklep_online